Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Deklaracja dostępności

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Sławoborzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://gokslawoborze.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

W deklaracji dostępności mogą zostać zamieszczone różne treści lub elementy, które mogą być niedostępne, w tym:

Dokumenty w formatach trudnych do odczytania – np. pliki PDF, które nie są przystosowane do odczytu przez programy dla osób niewidomych, lub pliki w innych formatach, które nie są kompatybilne z technologiami wspierającymi.

Obrazy, grafiki i fotografie bez opisów alternatywnych – zdjęcia lub obrazy, które nie zawierają tekstowych opisów co utrudnia dostęp do treści osobom niewidomym lub słabowidzącym.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Dorota Sudenis-Wasińska — mejlowo gok@gokslawoborze.pl lub telefonicznie 506-266-788.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Budynek przy ul. Kolejowa 6 w Sławoborzu, w którym siedzibę ma Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka nie jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową, jest zlokalizowany w budynku piętrowym, pozbawionym windy.

Aby dostać się do budynku, należy pokonać 10-stopniowe schody, które nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Parter budynku nie jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Istnieje możliwość wezwania pracownika GOKiB, celem obsługi osoby mającej trudności w poruszaniu się.

Obiekt nie dysponuje urządzeniami ani udogodnieniami dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak jest oznaczeń w alfabecie braille'a, kontrastowych oznaczeń czy druku powiększonego.

Brakuje systemów naprowadzania głosowego i urządzeń wspierających osoby z wadami słuchu lub niesłyszące. 

Brak toalet dla osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Sławoborzu zapewnia dostępność komunikacyjną i informacyjną, w szczególności poprzez dostosowanie sposobu komunikacji do formy określonej przez osoby ze szczególnymi potrzebami. Oferowane są różnorodne formy kontaktu, w tym:

Dostosowanie komunikacji – dostosowanie sposobu komunikacji do indywidualnych potrzeb osoby, np. za pomocą specjalnych narzędzi ułatwiających kontakt.

Poczta elektroniczna – możliwość kontaktu drogą e-mailową, co może ułatwić osobom z problemami ze słuchem lub innymi trudnościami skontaktowanie się z ośrodkiem.

SMS, MMS oraz komunikatory internetowe – używanie tych form kontaktu, które są wygodne dla osób preferujących takie środki komunikacji.

Pomoc pracowników – pracownicy ośrodka są gotowi pomóc w komunikacji i zapewnić wsparcie w kontakcie z instytucją.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W razie potrzeby pomoc tłumacz języka migowego.

Te działania mają na celu ułatwienie dostępu do usług Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki wszystkim osobom, niezależnie od ich potrzeb komunikacyjnych.

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2025 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny